بدون دسته بندی

مهاجرت به گرجستان | قوانین جدید مهاجرت به گرجستان در سال 2020

در مورد اصلاحیه قانون مهاجرت گرجستان که در تاریخ ۳۰ می ۲۰۱۹ منتشر شد و از ابتدای ماه جولای سال ۲۰۱۹ اجرایی می شود که ترجمه کامل آن به زبان فارسی توسط مترجم رسمی و همچنین تایید دفترخانه دولتی گرجستان برای استفاده شما عزیزان در این صفحه قرار گرفته است.

اقامت موقت خرید ملک

در قوانین جدید گرجستان اتباع خارجی با خرید هرگونه ملک (غیر از زمین کشاورزی ) با حداقل ارزش یکصد هزار دلار آمریکا می توانند اقامت موقت یکساله گرجستان را برای خودشان و همچنین اعضای خانواده شامل همسر،فرزندان و پدر و مادر خود دریافت کنید.این اقامت هرساله با احراز اینکه شما همچنان مالک این ملک هستید قابل تمدید است.

نکات:

* ملاک تعیین ارزش ملک ، ارزیابی توسط ارزیاب های رسمی مورد تایید دولت می باشد.

*در قوانین جدید گرجستان حتما نیاز نیست این مبلغ برای یک ملک باشد یعنی شما می توانید چند ملک خریداری کنید که مجموع ارزش آنها یکصدهزار دلار آمریکا باشد.

اقامت دائم خرید ملک

در شرایط جدید اقامت گرجستان اتباع خارجی با خرید هرگونه ملک ( غیر از زمین کشاورزی ) با حداقل ارزش سیصدهزار دلار آمریکا می توانند اقامت پنج ساله گرجستان را دریافت و چنانچه پس از این پنج سال همچنان صاحب سیصد هزار دلار ملک باشند اقامت دائم دریافت می نمایند.فرد خریدار علاوه بر خود می تواند این اقامت را برای همسر، فرزندان و پدر و مادر خود نیز دریافت کند.

نکات :

* ملاک تعیین ارزش ملک ، ارزیابی توسط ارزیاب های رسمی مورد تایید دولت می باشد.

* در شرایط جدید اقامت گرجستان حتما نیاز نیست این مبلغ برای یک ملک باشد یعنی شما می توانید چند ملک خریداری کنید که مجموع ارزش آنها یکصدهزار دلار آمریکا باشد.

* چنانچه در این مدت پنج سال اول خواستید در املاک خود تغییری دهید یعنی خرید و فروش داشته باشید هیچ گونه مشکلی وجود ندارد اما توجه داشته باشید که باید ملک جایگزین ملک قبلی شود و هیچ گاه ارزش املاک شما از مبلغ سیصدهزار دلار آمریکا کمتر نشود.

اقامت موقت کاری

در قانون جدید مهاجرت به گرجستان برای دریافت این اقامت دو شرط برای اتباع خارجی وجود دارد ، یکی اینکه حداقل حقوق و درآمد ماهیانه او باید ۵ برابر حقوق پایه گرجستان باشد که حدوداً ۱۰۰۰ لاری گرجستان است و دیگری اینکه گردش مالی سالیانه شرکتی که در آن مشغول به کار هستند به ازای هر یک از کارمندان خارجی که قصد دریافت مجوز اقامت دارند حداقل پنجاه هزار لاری باشد.این عدد برای شرکت های آموزشی و پزشکی حداقل سی و پنج هزار لاری می باشد.

شما پس از دریافت اقامت می توانید برای همسر، فرزندان و پدر و مادر خود نیز اقامت دریافت کنید.

نکات :

* گردش مالی به معنی مجموع درآمد و هزینه است.

* در قانون جدید مهاجرت به گرجستان شخصی که شرکت را راه اندازی کرده است خود نیز کارمند شرکت محسوب می شود و در شرکت خود تحت سمتی حقوق دریافت می کند ، پس مطابق قانون فوق با وی برخورد می شود.

اقامت دائم سرمایه گذاری

چنانچه شخصی مبلغ سیصد هزار دلار در شرکت و کسب و کار اقتصادی سرمایه گذاری کند می تواند اقامت پنج ساله گرجستان را دریافت کند و چنانچه در سال اول گردش مالی شرکت حداقل پنجاه هزار دلار، در سال دوم حداقل یکصد هزار دلار و در سال سوم و چهارم و پنجم هر کدام یکصد و بیست هزار دلار باشد بعد از پایان سال پنجم می تواند اقامت دائم دریافت می کند.

شما با دریافت این اقامت می توانید برای همسر، فرزندان و پدر و مادر خود نیز اقامت دریافت کند.

نکات :

* مدارک مربوط به گردش سالیانه شرکت و کسب و کار باید هر سال به اداره مربوطه ارائه شود.

* گردش مالی به معنی مجموع درآمد و هزینه است.

برای خواندن ادامه مطلب و ترجمه رسمی قوانین جدید مهاجرت به گرجستان به سایت سیسنو گروپ مراجعه کنید.

‫2 نظرها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن